Menekşe Paça Çorba

Kategori: Kahramanmaraş | 0

Kahramanmaraş topraklarında onlarca harika Kelle Paça ustası var onlardan en önemlilerinden birisi, hayatını bu konuya adamış bir isim Menekşe Paça Remzi usta.

Küçük ve salaş dükkanında Vedat Milor’dan, Kıraç’a onlarca idim ağırlamış boy boy resimleri duvarları süslüyor ünlüler ile çekildiği. Menekşe Paça Kelle Paça konusunda çok iddialı isimlerden birisi Kahramanmaraş Ziyaretlerinde mutlaka uğranılması gereken mekanlardan birisi burası.

Kelle Paça, Kelle suyu ile süslenmiş Tarhana, Beyin ve çorba çeşitleri ile her zaman hizmetinizde.

Ayrıca Menekşe Paça Çorba onlarca ödül almış, en iyi sokak lezzeti ödülü var, en lezzetli çorba ödülü var, Akdeniz’in en iyi çorbacısı ödülü var. Dükkana gittiğiniz zaman onları da inceleyebilirsiniz.

Remzi Ustanın sakin bir zamanına denk geldiğiniz zaman çok şanslızınız çünkü hem kendisi ile sohbet etme şansına sahip olursunuz hem de sizi dükkanın az yukarı tarafında kendisinin hobi olarak yaptığı Kelle Sanat Müzesini size gezdirebilir. Kelle Sana müzesinde onlarca farklı türden küçükbaş ve büyükbaş hayvanın Kellelerini Remzi usta süsleyerek harikalar yaratmış. Kelleler ile saat yapmış tablo yapmış, isimlik yapmış, avize yapmış. Kelle Müzesi konusunda da çalışmalarının devam ettiğini bunu resmileştirmek istedğini söylüyor.

Menekşe Paça Nerede : Menekşe Paça Mağralı Ökkeş Caddesi Üzerinde köşe başında.
Adres: Serintepe, Mağralı Ökkeş Cd. No:50, 46050 Kahramanmaraş Onikişubat/Kahramanmaraş

Bir Cevap Yazın