Lezzet Avcıları”  olarak, Karadeniz de en güzel çayı yudumlarken, yanına yörenin vazgeçilmezlerinden, odun ateşinde pişmiş en iyi pideyi nerede bulabileceğimizi, İstanbul’un o en hareketli saatlerinde, en güzel Türk Kahvesini huzur ve dinginlikle nerede içebileceğimizi, gastronominin anavatanı olan Hatay-Antep-Urfa-Adana-Maraş bölgesinde yüzlerce seçenek arasından en iyiye nasıl karar verebileceğimizi ve çok daha fazlasını hayal ederek, “Türkiye’nin Lezzet Haritasını Çıkarıyoruz”.

Lezzet Avcılarımızı seçerken gerçek gurmeler, sosyal medya üzerinden bu işi hakkı ile yapan kişiler, bu işi gerçekten okulunu okuyarak Gastronomi konusunda kendisini geliştirmiş kişiler ve sokak lezzetlerini iyi tanıyan iyi bilen kişiler olarak bir çok kategori oluşturduk ve sizlere çeşitli bir mozaik sunmaya çalıştık.

 

 

İşte Karış Karış Gezen, Tadan, Paylaşan Lezzet Avcılarından Takip Ettiklerimiz.

Lezzet Avcıları

Site Adminlerimiz'de Türkiye'nin heryerinde gezmekte lezzet duraklarını keşfetmekte ve Lezzet Avcıları olarak yeni ve keşfedilmemiş yerler bulmaktalar.

Marasilan

Kahramanmaraş ve çevresinde Lezzet Duraklarında keşifler yapan Marasilan o bölgedeki rehberlerimizden birisi konumundadır.

Harun NALÇACI

Önemli Lezzet Avcılarımızdan Birisi olan Harun bey Ankara, Kahramanmaraş, Adana hattından Lezzet Durakları keşfetmektedir.

Ender Şire

Adana ile ünlü olan Ender Şire Ender Mutfakta hesabı ile tüm kalplere girmiş isimlerden birisidir. Ender Şire'nin Lezzet Duraklarının sıkı takipçisiyiz.

Celal Arpat

Bu işe kendi adı kendi resmi ile yıllarını veren işini kalite ile yapan Celal Arpat tarzı ve tespit ettiği mekanlar ile takip ettiğimiz Lezzet Avcılarından birisidir.

Gurme Gezgin

Bayan gurme olur mu sözünün karşısında dağ gibi duran Serap Hanım hem geziyo hem yiyor isminin hakkını veriyor. Serap Hanımın özellikle Ege ve İstanbul ziyaretlerinin sıkı takipçisiyiz.

Murat Ardıç

Ankara bölgesinde inşaat mühendisi olarak çalışmakta olan Murat bey bizim takipte kaldığımız ve sitemiz için çekimler yapan lezzet avcılarımızdan.

Oburcan

Ankara İle Başlayan ve sonrasında bir çok şehirde gidilmeyen görülmeyen yerlerin keşiflerini kendisi ile gördüğümüz Oburcan bizim sıkı takipte olduğumuz gurmelerden.

Antalya Gurmesi

Antalya Gurmesi Murat Atay takip ettiğimiz o bölgenin en iyi gezginlerinden. Antalya'yı karış karış gezen her ilçesine hakim olan Antalya Gurmesi Murat beyin sıkı takipçisiyiz.

Milli Yiyici

Adana'nın sempatik ve kamera arkasında olmaktansa kamera önünde olmayı tercih eden o bölgede bir çok mekanı bizzat denemiş olan Milli Yiyici'yi sıkı takip ediyoruz.

Yemek Müptelası

Gaziantep böglesinde bir çok gurme bulunmakta bunlardan en iyilerinden birisi olan Yemek Müptelası o bölgede bize fikir veren önemli gurmelerden birisi.