Baruthane Pilavcısı

Kategori: İstanbul | 0

Seveni de çok sevmeyeni de fakat yaptığı işte fark yarattığı konusunda herkes hemfikirdir sanırım. Baruthane pilavcısı farklı tarzı, çeşit çeşit sulu yemekleri ve kendisine has pilavı ile İstanbul içerisinde fark yaratan mekanlardan.

Baruthane Pilavcısı kimilerine göre İstanbul’un en iyi pilavını yapmakta kimilerine göre ise tamamen şişme bir lezzet durağı. İşini iyi yapanlara olan saygımızdan denediğimiz Baruthane Pilavcısında epey bir yemeğin tadına az az da olsa bakmış bulunuyoruz.

Lezzetine baktığımız Pilav, Tavuk ve Kuru fasülye ortalamanın üzerindeydi. Nohut güzeldi ve etleri iyi pişmişti. Mekanda karıştırma olayı çok ilginç pilavın üzerine herşeyi bırakmak ve bu lezzetlerin birbirine karışması bizim pek hoşumuza giden bir tarz değil. Yine de mekan ve sahibinin hoş sohbeti gitmeye değer. Pilav konusunda başarılı sayılabilirler daha iyisi var mıdır evet vardı fakat popüler olmak ayrı birşey olsa gerek.

Ayrıca 13 Mayıs tarihini de dünya pilav günü ilan etmiştir. Çevredeki herkese o gün pilav dağıtmaktadırlar.

Baruthane Pilavcısı İstanbul’a geldiğinizde uğramanız gereken mekanlar arasında olabilir.

Aslında mekanın ünlenmesi günümüzde çok yaygın olan instagram üzerinden başladı ve sahibinin yaptığı ilginç hareketler ve çektiği ilginç videolar ile instagram alemini sardı. Bu sebep ile baruthane pilavcısından bahsediyorsak instagram linkini de şuraya bırakalım.

https://www.instagram.com/baruthanepilavcisi/


Adres: Duatepe Mahallesi, Baruthane Cd. 51/B, 34377 Şişli/İstanbul


Mekan
Fiyat/Kalite
Lezzet
Ulaşım
Hizmet
Ortalama
.Bir Cevap Yazın