Dostlar Cağ Kebap (Bilecik)

Kategori: Bilecik | 0

Mutfak kültürünün gelişiminde coğrafyanın önemi ne kadar büyükse bu coğrafyada yaşayan nesillerin bu kültüre sahip çıkıp, bulundukları bölgelere aktarımıda o kadar önem arz eder. Bu gün ise bunun en güzel örneklerinden biri olan Dostlar Cağ Kebaptayız.

Aslen Erzurumlu olan Erdal ve Murat kardeşler memleketlerinin en meşhur lezzetlerinden biri olan cağ kebabını Bilecik’e taşıyarak burada bir lokanta açmışlar.
İçlerinde ki yemek tutkusu ile 21 yıldır sürdürdükleri bu meslekte öyle bir konuma gelmişler ki bu mekanla ilgili “Erzurum da yediğimiz bir çok yerden daha lezzetliydi” yorumları ile karşılaşıyoruz. Ayrıca diğer bir lezzetleri olan kabak tatlısı da çok beğeniliyor.
Sabah 8 ile akşam 8 arasında hizmet veren işletmenin sadece Bilecik’te yaşayan değil şehir dışından da gelen bir çok müdavimi var.

Cağ kebabı olağanüstü bir lezzet. Ustalarımıza bu lezzetin sırrını sorduğumuzda kuzunun tamamının kullanılması, özel bir sos ile marine edilmesi ve odun ateşinde pişmesi cevabını alıyoruz. Bu arada ustalarımızdan aldığımız güzel bir tavsiye var. Eğer cağ kebabından alınan keyfi en üst noktaya çıkarmak istiyorsak günün ilk şişlerini kaçırmamız gerekiyormuş. Çünkü yeni yanan ateş, eti bir nevi tütsüleyerek alınan lezzetin artmasını sağlıyormuş.

Eğer bir gün yolunuz Bilecik’e düşerse mutlaka rotanızı Dostlar Cağ Kebap Salonuna çevirin.


Dostlar Cağ Kebap nerede?
Gazipaşa, Kurtul Sk. No:9, 11000 Bilecik Merkez/Bilecik
Tel: (0228) 212 99 83

Bir Cevap Yazın