Gizli Bahçe Restoran (Göbel)

Kategori: Balıkesir | 0

Marmara turumuzun son durağı olan Balıkesirdeyiz. Burada çok güzel yerler ve lezzet noktaları ile karşılaştık. Bu lezzet noktalarından biri olan Susurluk Göbel mahallesinde bulunan Gizli Bahçe Restoran dayız.

Gizli Bahçe Restoran 1995 den beri varlığını sürdüren bir işletme ama ününü son 9 yılda el değiştirdikten sonra kazanmış. Semih Şefin ustalık ile hazırladığı lezzetlerin namı küçük bir mahallede başlayarak, ülke geneline yayılmış.

Göbel, eti ve kokoreç’i ile ismini duyurmuş bir yer durum böyle olunca Gizli Bahçe restoranın spesiyal lezzetleri et ve kokoreç ağırlıklı. Kuyu kokoreç’i, acılı köfte, kaşarlı köfte, kasap köfte olmak üzere 3 çeşit köftesi. Kuzu etinden külbastı, beyti, şiş, pirzola, küşlemesi. Sakatat olarak ise ciğer sarma ve uykuluk. Bunların dışında tatlı olarak kabak tatlısı ve ayva tatlısı işletmenin en ünlü lezzetleri.

Gizli Bahçe, tarlaların arasında, çardaklarda lezzetli yemek yiyebileceğiniz güzel bir mekan. Bizden tavsiye isterseniz kokoreç, kuzu çeşitleri, kabak ve ayva tatlıları gayet başarılıydı ama bunların dışında kesinlikle salataları ve yoğurdu denenmeli.

Gizli Bahçe Restoran nerede?
Göbel, Göbel Köyü Yolu, 10610 Susurluk/Balıkesir
Tel: (0266) 873 15 64

Bir Cevap Yazın