İmam Usta Kebap

Kategori: TÜRKİYE | 0
Lezzet Avcıları

Latest posts by Lezzet Avcıları (see all)

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesinde salaş kebap kültüründen gelme eskilerden bu yana hep aynı lezzeti koruyan bir işletme burası. Toplamda 40 m2 bir dükkan içerisinde en az 20 yıldır bu işi yapan küçücük bir kebapçı. Belki 20 yıldır dekorunu da değiştirmemiş eski dükkanda güzel lezzetler sunan sadece şehrin yerlisinin bileceği bir mekan.

İmam Usta eski Tapu müdürlüğ karşısında çinili çarşı arkasında yer almakta ve bu küçücük dükkanda öğle saatlerinde önünde sıra olmakta. Biz de sosyal medyada hiç bir videosu veya fotoğrafı paylaşılmamış olan İmam ustayı @marasilan sayesinde tanımış olduk ve deneyimleme fırsatı bulduk.

Öncelikle ciğer kebabı şehrin en iyilerinden birisi biz çok başarılı bulduk, salaş mekanlarda biraz da sıcak ortam arar insan burada onu bulamazsınız bu yörenin insanı biraz eski esnaf kültüründen gelmedir ve esnaf lokantalarında garsonlar ilgili de olsa ustalar biraz sert dururlar. Burada da böyle bir durum ile karşılaşırsınız. Mekan küçük özellikle öğle arasında hem çok kalabalık hem de çok duman altı oluyor bu durum dezavantaj.

Kıyma, Ciğer, Kuşbaşı denediğimiz imam usta da en beğendiğimiz ciğer kebabı oldu kuşbaşı ve adana da gayet lezzetli fakat ciğer gerçekten çok iyiydi. Yanında yine mangalda pişmiş domates ve biber geliyor bir de soğan piyazı geliyor. Kahramanmaraş’lılar bu soğan salatasına Pervaz diyorlar. Çok lezzetli olan üzeri sumak ekşi ve biber ile süslenmiş bu meze kebabın yanınad inanılmaz oluyor.

İmam Usta Adresi; Eski Tapu Müdürlüğü karşısı, çinili çarşı arkası. Dulkadiroğlu/ Kahramanmaraş

Bizim İmam Usta Puanımız

Mekan
Fiyat/Kalite
Lezzet
Ulaşım
Hizmet
Ortalama
.

İmam Usta Ziyaretçi Puanı

Mekan
1
Fiyat/Kalite
1
Lezzet
1
Ulaşım
1
Hizmet
1
Ortalama
  yasr-loader
.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir