Fahrettin Usta Kebap Salonu

Kategori: Eskişehir | 0

Gençliğin, Enerjinin, Güzel Üniversite anılarının başkenti Eskişehir’de bu anıları bırakacağınız harika bir mekan önerisi ile karşınızdayız. Eskişehir’e ayak bastınız ve Eskişehir’in neyi meşhur ben burada ne yerim diye düşünmeye başladınız.

Aklınıza ilk gelecek lezzetlerden birisi Balaban köfte. Balaban Köfteyi de şehirde gerçekten de çok iyi yapan yerler var. Bunlardan birisi de hem sempatik yapısı hem salaş mekanı ve farklı pişirme tarzı ile Fahrettin Usta. Üniversite öğrencisi gençlerin Fahrettin amcası.

Fahrettin Usta Kebap Salonu

Gelelim Balaban Köfteye; Fahrettin Usta köfteleri ızgaraya atıyor, bir kaç da bonfile atıyor ızgaraya ve eski kömürlü ütüsünü o bonfilenin üzerine basarak iyice mühürlüyor. Küp kestiği pide ekmeklerini de bolca et suyu ile harmanıyor. Sonra ekmek, yoğurt, salça sosu, kızgın tereyağı, köfteler ve o bonfile ve üzerine süsleme için koyduğu maydonozları ile Eskişehir’in en iyi balaban köftesini yaparken Türkiye’nin de en farklı lezzetlerinden birisini sunuyor.

Eskişehir turunuz varsa Fahrettin Ustayı iyi bir Balaban köfte yemek için listeye ekleyin hem de bu sıcakkanlı amca ile tanışın.

Adres: Fahrettin Usta Ütülü Balaban Kebap Salonu
Kurtuluş Mah. Ziyapaşa Cad. Yolveren Sok. No: 46/B (Tabakaneler Mevkii)
Tel: 0222 2202799

Bir Cevap Yazın