Ciğerci Reşat Usta (Gaziantep)

Kategori: Gaziantep | 0

Gaziantep Sanayisinde bir esnaf lokantası. Reşat usta tezgahın başında bazen biber kesiyor, bazen ciğer atıyor bazen ayran veriyor bazen yetişemeyen ustalarına kızıyor. Mekan’a öğle saatlerinde gittiğinizde yer bulmak gerçekten zor biraz beklemek durumunda ve sandalye kollamak durumunda kalabiliyorsunuz.

Mekan salaş ve sanayi bölgesine uygun şekilde dekore edilmiş. Hızlı ve sirkülasyonu fazla olan bir işletme burası. Öyle gurme lezzetler beklemektense hızlı bir şekilde karnımızı doyurmak istediğimizde tercih edilesi gibi geldi bize.

Gaziantep’liler böyle mekanları çok seviyorlar. Mekan yine tıklım tıklımdı. Esasen Reşat usta Gaziantep’li değil, kendisi Urfalı ve Ciğeri de urfa usulü yapıyor. Gaziantep genelinde gördüğümüz iri kıyım ve iri biberli kimyonlu ciğer kavurmasını burada bulamadık görselde de yer alan daha küçük kıyım ve Urfa usulü ciğer kavurması yer alıyor burada.

Ciğer kebabına gelirse lezzetli ve pişme ayarı iyi sayılabilecek durumdaydı ama sadece ciğer ile ünlü olan bir mekan için çok daha iyisi olabilirdi gibi geldi bizlere. Adana’sını da dneediğimiz mekandaki en zayıf yemek bizce Adana kebabıydı. Fiyatlar Gaziantep ortalamasına göre düşük, ikramlar bol ve mekan hızlı servis ile ön planda bu avantajları düşündüğümüzde ortalamanın üstünde kalan bir mekan burası.

Sonuç olarak; Gaziantep içerisinde urfa usulü ciğer kavurma ve ciğer kebabı yemek istediğinizde tercih edilebilecek mekanlardan birisi burası. Gaziantep seyahatine çıktınız ve birkaç günlük bir ziyaret ise daha iyi alternatiflerden pek zaman kalacağını düşünmüyoruz.

Cieğrci Reşat Usta; Sanayi Caddesi İçerisinde, 60418. Sokakta
Şehitkamil/Gaziantep ‘de yer alıyor.

Ciğerci Reşat Usta Lezzet Avcıları Puanı

Mekan
Fiyat/Kalite
Lezzet
Ulaşım
Hizmet
Ortalama
.

Ciğerci Reşat Usta Ziyaretçi Puanları (Lütfen Puan Verin)

Mekan
0
Fiyat/Kalite
0
Lezzet
0
Ulaşım
0
Hizmet
0
Ortalama
 yasr-loader
.

Bir Cevap Yazın