Tarihi Kardeşler Lokantası

Kategori: Kahramanmaraş | 2

Kahramanmaraş bir Kelle Paça kenti, her köşebaşında gerçekten de iyi bir Paçacıya denk gelebiliyorsunuz. Bugün rotamız 6. Kuşak işletmecisi tarafından işletilmekte olan şehrin en eski paça ve çorba mekanlarından birisi Kardeşler Lokantasına çevrildi. Sık sık yaptığımız anketlerimizde en iyi paçayı sorduğumuzda bu yemek işlerini iyi bilenler ve eskiler tarafından “Tarihi Kardeşler Lokantasını deneyin” uyarısı alırız. Sonunda denedik ve Kahramanmaraş’ın en iyileri arasında kesinlikle yer alan bu bol kepçe paçayı içtik.

Dondurma müzesinin hemen altında yer alan bu esnaf lokantasında her ürün çok lezzetliydi. Kardeşler Lokantası şu anda 6. Kuşak idarecisi ile devam eden şehrin en köklü lokantalarından birisi. En iyi paça konusu kişiden kişiye göre değişse de değişmez bir gerçek var ki en fazla porsiyon paça burada ve çok kaliteli bir paça sunuluyor. Burayı bilenlerin söylediği bir ilginç cümle de şu ki “20 yıl önce nasıl, hangi yöntem ile ve ne kadar paça geliyorsa hala aynı kalitede, aynı yöntemle yapılan, aynı dolulukta paça geliyor önünüze”. Bu gerçekten de muhteşem bir oaly.

Burada sadece paça yok, sabahları çorba çeşitleri var, öğlen saatlerinde ise bölge esnafında ve misafirlerine sundukları sulu yemek çeşitleri var. Bizim ziyaretimiz sabah olduğu için yemeklere yetişemedik ama çok fazla övgüler aldığını duymadık değil.

Sabah saatlerindeki ziyaretimizde denediğimiz Ekşili çorba ve ilikli mercimek şehrin en iyileri arasındaki yerini aldı bile. Burada küçük baş kelle kullanılıyor, sınırlı sayıda çıkıyor ve saat 12 gibi bitiyor. İyi paça için biraz erken davranmak gerekiyor.😉

❗ Erken saatlerde bitiyor erkenci davranın.

❗ Öğle arasında sulu yemekleri var.

📌 Kapalı çarşı civarı dondurma müzesi altında.

⭐ Paça için Fiyat sadece 25 TL ⭐ Çorba 10 TL (04.02.2022 Tarihinde Geçerli Fiyat)

2 Responses

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir