Ezgi Kebap Cuma Usta

Kategori: Kahramanmaraş | 0

Ezgi Kebap Cuma Usta şehrin sakin bir bölgesinde ara bir sokakta yer alan ve bölge esnafından başka hiç kimsenin bilmediği fakat itina ile seçtiği etleri, salataları, közde pişirdiği domates-biberi ve yanında verdiği soğan piyazı ile muhteşem lezzetler sunan, biraz sakin, işleri orta düzeyde olan bir mekandı.

Ta ki Lezzet Avcılarımız’dan @marasilan burayı ziyaret edene kadar. Sonrasında şehrin bir anda uğrak noktası olan mekanda öğle aralarında sıra bekler konuma geldik. Cuma usta o kadar güzel hizmet veriyor ve o kadar itinalı davranıyor ki lezzet müdavimlerinin yeni buluşma noktası konumuna geldi. Neredeyse iki güne bir müdavimi olundu ve orada kebap yemeye gidilir olundu. Cuma ustanın ve Maraşilan’ın bu başarısını görmezden gelemezdik ve bizler de bu lezzeti yaşamak için yolumuzu Ezgi Kebap Cuma ustaya düşürdük.

“Bir @marasilan keşfi Ezgi Kebap Cuma Usta,,

Cuma Usta; Kuşbaşı, Ciğer, Adana ve Böbrek’ten çok lezzetli kebaplar yapıyor. Bölgedeki çocuklara hitap etmek için Tavuk Döner de satan Cuma usta’da tadına baktığımız ciğer çok iyiydi. Ciğere lezzetini veren suyu içinde bırakılarak ve tam ayarında pişirilmişti. Kuşbaşı kebap ise sadece tuz ve biberle avcarlanmış dana etinden hazırlanmıştı. Dana eti olmasına rağmen, inanılmaz yumuşak olan kebap, kendi suyu da içinde bırakılarak pişirildiğinden olsa gerek çok lezzetliydi.

Ekmekleri, Adana’daki kebapçıların yaptığı gibi kebabın yağına bandırılmış olarak geldi ve inanılmaz lezzetliydi. Şimdilerde salaş ya da kötü kebap olarak anılan somun ekmek içerisine kuşbaşı et, pişmiş domates, soğan ve maydanoz koyularak yapılan ekmek arası kuşbaşı kebap efsane ötesiydi.

Her şeyin ötesinde Cuma usta’ya @marasilan aracılığı ile geldiğimizi söylediğimizde, sanki gurbetteki oğlundan selam getirmişizcesine minnettar olması bize ayrı bir mutluluk verdi. Kaliteli insan, kaliteli etler, çok uygun fiyat ve güzel lezzetler. Mekan biraz eski ve bakımsız ama bu lezzet ve insanlık hepsine bedel cinsten.

Editör Puanı

Mekan
Fiyat/Kalite
Lezzet
Ulaşım
Hizmet
Ortalama
.

Adres: Namık Kemal Mahallesi, 49060. Sokak, No: 30
Dulkadiroğlu/ Kahramanmaraş

Sizin Puanınız

Mekan
0
Fiyat/Kalite
0
Lezzet
0
Ulaşım
0
Hizmet
0
Ortalama
 yasr-loader

Bir Cevap Yazın