Antokya Hatay Mutfağı

Kategori: Kahramanmaraş | 0
Lezzet Avcıları

Latest posts by Lezzet Avcıları (see all)

Kahvaltı konusunda popüler kültüre uyum sağlayan yerler ve şehirler ön plana çıkıyor fakat kahvaltı çeşitliliğinin en yüksek olduğu illerden birisi Hatay biraz geri planda kalıyor. .

Ülkemizde çok yakın zaman içerisinde Hatay kahvaltısı sunan mekanlar açılması ve bunların çok ilgi görmesimuhtemeldir. Çünkü böylesine büyük bir mutfağın bu kadar süre saklı kalması dahi çok ilginç.

Hatay Kahvaltısını başka şehirlerde sunan işletmelerden birisi @antokyahataymutfagi Kahramanmaraş’da açıldı ve çok ilgi gördü bizler de ürün çeşitliliği konusunda beğendik. Mekan öncelikle bir aile işletmesi anne, baba ve iki kardeş işletiyorlar yalnızca garsonlar dışarıdan profesyonel olarak hizmet veriyor. Mekanın toplamda 6 büyük masası bulunuyor bu durum hafta sonları için dezavantaj oluştursa da aslında kaliteli hizmetin sınırı olarak koyulmuş olması düşünüldüğünde mantıklı hale geliyor.

Antokya Hatay mutfağı Kahramanmaraş için bir kazanım çünkü şehirde kahvaltı konusunda endüstriyel mekanlar yer alıyor ve birçoğunda doğallıktan uzak ürünler servis ediliyor. Burada ise herşey o anda hazırlanıyor ve bir çok ürün gerçekten de Antakya’dan geliyor. Humus, Zahter, Tuzlu Yoğurt, Eritme Peynir, Biberli Ekmek, Acılı ezme, Tandır ekmeği, portakal reçeli ve diğer yöresel ürünler ile Antokya Hatay mutfağı şehre kalite getirmiş görünüyor.

Mekanın tek eksisi daha önce de bahsettiğimiz gibi küçük alanı ve masa sayısının az olması. Bu durum pazar günleri aile kahvaltılarında sorun teşkil edebiliyor bu durumun çözümü için ise mekan sahipleri ciddi bir çalışma içerisindeler.

Antokya Instagram paylaşımını da buraya bırakalım.
https://www.instagram.com/p/B541b-DgfX6/

Mekan
Fiyat/Kalite
Lezzet
Ulaşım
Hizmet
Ortalama
.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir