Kiraz Doğal Köy Kahvaltısı (Arsuz)

Kategori: Hatay | 0

Arsuz dalgasız denizi, kum plajı ana güzergahlardan uzak olması sebebi ile yaşadığı sakinliği ve insanlarının alayışlı ve kibar tavırları ile bir çok kişinin sevdiği bir tatil yöresidir. Arsuz Hatay gibi müthiş mutfak kültürüne sahip bir şehire bağlı olması sebebi ile de bir çok kaliteli lezzet mekanını barındırmaktadır. Bunlardan birisini biz tesadüfen bulduk. İnternet üzerinde gezinirken Konacık’da bir köyde bir yer olduğunu kahvaltı konusunda iyi olduğunu gördük hemen sokaklara indik sorduk bir kaç esnafa o bizim Memetin yeri çok iyidir dediler. Nasıl gideriz dedik şuradan şöyle gidersin şuraya dönersin ulaşırsın dediler yollara koyulduk.

Hep korktuğumuz bir durum vardır; Doğal Köy Kahvaltısı yazar gidersiniz Bim’den alınmış peynirler gelir önünüze ve ortam da sahte doğallaştırılmıştır. Arsuz’u geçtik, ilerisinde Konacık mevki civarında Palm Beach Resort vardır onu da geçtik sorna köy yoluna döndük az daha ilerlediğimizde bir ciddi kalabalık var ki sormayın herkesler öğrenmiş burayı içeride herkes aile gibi olmuş.
.

Burası şehrin uzağında gerçek doğal kahvaltı nasıl mı masada görünen her şey kendiler tarafından yapılıyor. Peynirler, sütler arkada bunan inekten, ıncir recelinin inciri bahçeden zeytinler bahçeden, yumurta aralarda dolaşan tavuklardan. Benim için daha önemlisi doğal yöresel denilip aşçıların yaptığı yemeklerden sıkılmış birisi olarak buranın yemeklerinin anneanne, anne, hanım, köydeki yan komşu falan tarafından hazırlanıyor olması.
.
Genelde Hatay mutfağı hakim; tuzlu yoğurt, biberli ekmek, küflü peynir, acılı ezme harika. Reçel çeşitleri sonsuz, mevsime göre portakal, ceviz, incir, ayva, havuç ve daha neler neler. Çay kömür ateşindeki semaverde. İsterseniz çocukluğumuzdan kalma sıcak doğal süt de geliyor.
.

Kiraz Doğal Köy Kahvaltısı sabah kahvaltısında pek alternatif de bulunmayan Arsuz için bulunmaz bir nimet. Bölgenin çok ilerisinde. Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Marmara, Güneydoğuve Karadenizi gezmiş birisi olarak en doğal ve lezzetli gördüğüm 3 mekan içerisine yazarım burayı. . 🚩 #lezzetarsuz .
.
📌 @kirazdogalkahvalti
.
📣 Kahvaltı
.
📣 Tatil Yemekleri
.
📣 Çok Çok doğal mekan.

Bir Cevap Yazın