Affan Kahvesi

Kategori: Hatay | 0

Tarihi 1911 Yılına Dayanan (İnci) Affan Kıraathanesi, Halep’ten getirilen taşları, farklı mimari yapısı ve bozulmamış o heybetli silüeti ile gelenleri büyüler. Antakya Denilince ilk akıla gelen yerlerden birisi burasıdır.

Affan Kahvesi İç Mekan

Antakya’nın tarihini içinize çekeceğiniz, medeniyetlerin buluşma noktası Hatay’ın ruhunu tadabileceğiniz harika bir mekan burası. Antakya’yı gerçekten çok iyi bilenlerin uğrak noktası olması münasebeti ile aslında tam bir gezi Kütüphanesidir de Affan Kahvesi. Biraz gürültülü ve hoş sohbetli kahve kısmından arkaya geçtiğinizde harika bir bahçeye sahiptir. Asma yapraklarının güneş ışıklarını süzdüğü bu harika ortam tam dinlenmelik.

Hatay’da nereye gitsem, Hatay turunda nereler gezilir gibi düşünceler içerisindeyseniz aslında ilk durak Affan kahvesi olabilir. Burada bulunan birbirinden değerli insanlara nereler gezilir deseniz sizlere onlarca yer sayabilirler.

Gelelim lezzetlerine Tarz-ı Hususi dediğimiz çay bardağındaki Kahveleri lezzetlidir tavsiye edilir. Süt, Şeker, Nişasta’nın birleşimi ile yapılan üzerine dondurma ve Gülsuyu bırakılan Antakya’nın yöresel lezzeti Haytalı burada gayet güzel yapılıyor. Haytalı için tercih edilecek mekanlarından başında geliyor Affan Kahvesi.

Affan Kahvesi Nerede ? Antakya’nın merkezinde;) Kurtuluş Caddesi, No:42’de hemen karşınıza çıkacaktır.

Bir Cevap Yazın