Voyn Meyhane (Kaş)

Kategori: Antalya | 0

Güzelliği, doğası, denizi, insanı ve sayısız özelliği ile dünyanın en özel coğrafyalarından birisi olan Antalya’nın Kaş İlçesinin en dikkat çeken mekanıdır Voyn Meyhane.

Burayı özel kılan elbette çok sebep vardır. Bunlardan en önemlisi yemeğinizi böyle bir manzara eşliğinde yer, içeceğinizi bu manzarada, hoş müzikler ile yudumlarsınız.

Voyn Meyhane’de Balıklar tazedir, ortam şahanedir, müzikler efsanedir ama bir şey var ki bu mekana her geldiğinizde tüylerinizi diken diken yapar. Kadehi her kaldırdığınızda gözünüzün önüne bir çift mavi göz gelir. Bir masa hep rezervedir bu mekanda. İki kadeh durur masanın üzerinde ve bir fotoğraf. Size bakar umut aşılar, size bakar “başarabilirsin” der, size bakar “cesaretli ol” der, size bakar “muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur” der. 

Burası o kadar güzel bir mekandır ki ne balık aklınıza gelir, ne içtiğiniz içecek. Mekanın büyüsüne kapılır etrafınızı izlersiniz. Bir de bakmışsınız ki etrafınızdaki herkes sizinle aynı kafada ve sizin gibiler. Güzel arkadaşlıklar, aşklar çıkar bu meyhaneden. Zaten uğramaz pek Kaş’a gerginlikler, küslükler, kavgalar. Herkes gülümser herkes keyiflidir. Voyn da Kaş gibidir, sizi içerisine çeker ve huzur dolu bir insan oluverirsiniz. Bir gün diye gelip 5 gün kaldığınız Kaş’da, Voyn’a gelince 1 saat diye gelip 5 saat oturursunuz.

Yaşamayı seviyorsanız yolunuz Kaş’a mutlaka düşmeli diyoruz ya, yaşamanın nefes alması da böyle güzel mekanlar bizce. Gidip oranın nefesini içinize çekin huzuru hissedin. Bakmayın yemeklerinden hiç bahsetmediğimize mekanın büyüsüne kapılanlardanız aslında.  Yoksa balıkları, mezeleri lezzetliydi. Özellikle Haydari ve Deniz Börülcesine bayıldık. Balıklardan ise Levrek denedik. Hem taze hem lezzetliydi. Lezzet avcıları olarak Voyn, Kaş’ta bulunduğunuz sürede uğramanız gereken noktalardan birisi.

Bir Cevap Yazın