Sıralı Kebap

Kategori: Antalya | 0
Lezzet Avcıları

Latest posts by Lezzet Avcıları (see all)

Sıralı Kebap – “Antalya’da bir kebap efsanesi”. Kurumsal hesaplarında da tam olarak bu cümle yazıyor. İçeri girdiğinizden çıkana kadar önünüze gelen her lezzette ve size sunulan her tabakta bunu yaşıyorsunuz.

Her şeyden öte Sıralı Kebap Sosyal medyanın gücünü en iyi gösteren lokantalardan birisi. İnstagram videoları milyonlarca izleniyor ve çok ciddi emek harcanıyor video çekimlerine. Özellikle inovasyon konusunda çok başarılılar her gün yeni bir lezzet deniyorlar ve bu lezzetlerin videosunu hazırlıyorlar.

Gelelim mekandaki genel yemek kültürüne; Mekan sabahları serpme kahvaltı veriyor, yanında eklemek istediğiniz yumurta çeşitlerini falan söylerseniz onlarda aynı anda geliyor. Fiyat ucuz değil ama Antalya’da deniz kenarında yemek yiyorsunuz bunu göz ardı etmemek gerekiyor. Mekanda Antep mutfak kültürü hakim gibi geldi bize. Lahmacun, Kebap, Pide çeşitleri oraları andırdı. Fıstıklı kıyma kebabı enteresan lezzetlerinden birisi, mantarlı kebap, kuşbaşılı kaşarlı pide, patlıcan kebabı, pirzola ve sayamayacağımız envayi çeşit kebap bulunmakta mekanda.

Sıralı kebab’ın Antalya’nın en iyilerinden birisi olmasındaki en büyük sebep olan kebap çeşidi ve sosyal medya gücünün yanısıra mekanın konumu ve temizliği çok ön plana çıkıyor. Sıralı Kebap Lezzet Avcılarının Antalya turunda kafasında kalan en iyi mekanlardan birisi olarak yazıldı. Hatta daha ileriye gidecek olursak; Antalya’ya yolunuz düşerse Sıralı Kebap’a uğramadan dönmeyin derim.


” Sıralı kebap gerçekten de, Antalya’da bir kebap efsanesi ,,

Sıralı Kebap’da lezzetler nasıldı ? Kebaplar güzeldi, et lezzeti standardın üzerindeydi, beytilerinde pide kısmı biraz kalın et biraz az geldi, mezelerin neredeyse tamamına para alıyor olmaları mekanın kalitesine yakışmadı, ara sıcaklarda getirdikleri fındık lahmacun başarılıydı.

İşin özü aslında bizce şudur. Sıralı Kebap Adana’da olsa, ya da Gaziantep’de olsa ortalamada bir kebap sunan mekan olacakken Antalya gibi turistik ve batı kültürünü yansıtan bir şehirde bu lezzetleri sunabilmesi onların Antalya Kebap Efsanesi olmasını sağlıyor. Antalya’da kebap yiyecekseniz daha iyisi yok diyebiliriz.

Tatlı konusunda da alışılmışın dışında bol çeşit ve kalite var. Cennet çamuru sosyal medyada efsanevi dolaşan ve lezzeti olay bir tatlısı. Sütlaç, Kazandibi, Baklava, Şöbiyet, Sarma ve daha niceleri bulunuyor. Hepsi Gaziantep ayarında bol fıstıklı sunumu yapılmakta.

Sıralı Kebapta Akşam Yemeği ve hafta sonları Kahvaltı ve öğle yemeği için rezervasyonlu gitmenizi öneririz.

Adres: Çağlayan Mahallesi Eski Lara Caddesi No 419 Muratpaşa/ANTALYA
https://www.instagram.com/siralikebap/?hl=tr
Tel : 0242 3232123

Mekan
Fiyat/Kalite
Lezzet
Ulaşım
Hizmet
Ortalama


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir