Keyf-i Künefe Antalya

Kategori: Antalya | 0

Son yılların gözdesi Künefe’nin Antalya’daki adresi Keyf-i Künefe ziyaretimizden notları size paylaşmak için mekanda Hasır Künefe, Fıstıklı Künefe ve Kaymaklı Künefe tadımı gerçekleştirdik.

Mekanın en önemli özelliği Gaziantep’in son zamanlarda meşhur ettiği kaymaklı, bol fıstıklı, hasır gibi künefeleri kendilerinin imal etmesi. Tereyağını Urfa’dan getirdiklerini ve en kaliteli ürünleri özellikle seçtiklerini belirten Keyf-i Künefe yetkilileri, künefe konusunda epeyce bir yol katetmiş görünüyor.

Mekanın kısa süre sonra Özikizler, Cumba, Erçelebi, Hasır Künefe ayarında bir yer olabilmesi için önünde engel görünmüyor. Fakat kaliteyi yüksek tutmak ve personel eğitimi konusuna biraz daha eğilmek her mekan için olduğu gibi Keyf-i Künefe için de çok önemli bir faktör olarak görünüyor.

Künefelerin genel olarak şeker oranı iyiydi, malzemesi boldu ve kalitesi de iyi sayılırdı. Ulusal, hatta uluslararası hale gelmiş olan, büyük künefe zincirleri ile yarışmak istiyorlarsa, fiyat politikalarını gözden geçirmeleri gerektiğini düşünüyoruz.


Merkez Adres: Saray Mah. Hacı Hamdıoğlu Cd. No: 35/A Kale Market Arkası Alanya/Antalya
Antalya Adres: Uncalı Mah. Toroslar Cad. City Life 2 D Blok. No: 76/B D. 4-5 Konyaaltı/Antalya


[yasr_multiset setid=0]

Bir Cevap Yazın