7 Mehmet Restaurant

Kategori: Antalya | 0

Antalya’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aşçılığından başlayıp Türkiye’nin en iyi restaurantına uzanan her anı gurur ve başarı dolu bir hikaye 7 mehmet restaurant ‘ın hikayesi. 1937 Yılında başlayan bir yolculuk, bir saçak altında insanları sıraya dizdiren tereyağlı çorba ile, sunumları yemeklerinin lezzeti, manzarası ile Türkiye’nin incisi Antalya’nın incisi 7 mehmet.

Antalya’yı karış karış gezen @antalyagurmesimurad’ın en iyisi hangisi sorusuna, duraksamadan, cevap olarak “7 mehmet restaurant” dediği mekan Türkiye’nin de en iyileri arasında.

Mekan Türkiye standartlarının üzerinde şık ve tertemiz durumda. Geleneksel Türk mutfağından modern akdeniz mutfağına kadar mevsime göre değişen mutfakları bulunmakta. Her daim taze her daim çok lezzetli yemekler sunan 7 Mehmet manzarası ile de fark yaratmakta. Gurme’lik konusunun üstadlarından Vedat Milor’un da gayet başarılı bulduğu Şarapları ve yemekleri ile 7 mehmet işinin hakkını veren en kaliteli mekanlardan birisi konumundadır.

Mekanın kalitesi, hizmetin tam ayarında olması, lezzetlerin bu denli başarılı olması 7 Mehmet’i Antalya’nın en iyisi yaparken Türkiye’nin en iyi restaurantlarından birisi konumuna getirmektedir.

Deniz ürünleri, mezeler, hatay mutfağından harika garnitürler, mevsim meyveleri ile süslenmiş yoğurtlar, ıstakoz, kalamar, hübe, iç pilavı, makarna çeşitleri ve daha neler neler. Şüphesiz 7 Mehmet müthiş bir menüye ve bu menünün hakkını veren aşçılara sahip.

Bir de işletmecisi Mehmet Akdağ’ın harika bir sözü ile bitirelim 7 Mehmet Yazımızı kulağa küpe yapmak lazım; ”yemekler insanları beklememeli, insanlar yemekleri beklemeli ! ” İyi yemek yemek istiyorsak beklemeliyiz.

Adres: Meltem Mahallesi, Atatürk Kültür Parkı, Dumlupınar Bulvarı No:201
Muratpaşa/Antalya

Tel: (0242) 238 52 00


Mekan
Fiyat/Kalite
Lezzet
Ulaşım
Hizmet
Ortalama
.


Bir Cevap Yazın