Kazım Büfe

Kategori: Adana | 0

Kazım Büfe ‘ye ev sahipliği yapan Adana, şehir olarak tam bir yeme, içme ve gezme cenneti. Mutfak ve sokak lezzeti kültürümüze inanılmaz katkıları olan Adana’nın belki de bu denli popüler olmasında Kazım Büfe’nin yeri ise apayrı.

Zaten Adana şehri, mis gibi kapya biberleriyle harmanlanmış Adana Kebabı ya da kuzu ya da ciğer kebabının üstüne “bu yetmedi gidip bir de Muzlu Süt içelim tam olsun” denilecek potansiyelde bir şehir. Bu potansiyeli en iyi gören ve hakkını da oldukça fazlasıyla veren mekanların başında ise Kazım Büfe geliyor.

Çok eskilerde park içinde küçük bir barakadan bozma kamelyada hizmet veren Kazım Büfe, neredeyse Adana kadar eski bir işletme. Mekanın en favori ürünü tabi ki Muzlu süt. Hele bir de ballı yaptırdığınız zaman inanılmaz bir yere gidiyor lezzeti. Yalnız bir şeye dikkat etmek lazım ki, siz bir muzlu süt istiyorsunuz, onlar bir sürahi yapıp önünüze bir büyük bir orta bardak muzlu süt koyup “buyur abi” diyorlar.

Kazım Büfe’de muzlu sütün yanında ortalama düzeyde bir tost yiyebilirsiniz. Ancak muzlu sütteki yüksek beklentinizi tost için biraz azaltmalısınız diye düşünüyoruz.

İşletmede sadece Muzlu Süt bulunmuyor. Taze sıkılmış portakal suyu, greyfurt suyu, şalgam, havuç, vişne, elma, nar ve atom dedikleri karışık meyve sularının yanında, tost, kumru, yengen gibi aperatifleri de deneyebiliyorsunuz.

Kazım Büfe Adana ziyaretlerinde kış yaz fark etmeksizin mutlaka uğrak noktası olarak rotaya dahil edilmesi gereken ayaküstü çok lezzetli bir mekan.

Editör Puanı

Mekan
Fiyat/Kalite
Lezzet
Ulaşım
Hizmet
Ortalama

Sizin Puanınız

Mekan
0
Fiyat/Kalite
0
Lezzet
0
Ulaşım
0
Hizmet
0
Ortalama
 yasr-loader

Bir Cevap Yazın