Ciğerci Memet Usta

Kategori: Adana | 0

Adana Büyük Saat civarında çok kaliteli işletmeler mevcut. Bunların en ünlü olanlarından birisi Ciğerci Memet Usta. Memet Usta, hanımı ve diğer personeli ile tamamen bir aile işletmesi gibi yönetilmekte. Mekanda her zaman yüzler gülüyor. Neredeyse her gelen memnun ayrılıyor bu mekandan.

Memet Usta ciğer kebabında kuzu ciğeri kullanıyor ve ciğeri kurutmadan tam ayarında pişirme sürecine dikkat ederek ocaktan alıyor. Kimyon ve biberi opsiyonel olarak alabiliyorsunuz. Masa düzenleri harika; tablacı salatası, salata, soğan pervazı ve ezme geliyor. Özellikle sarımsaklı su ile marine edilmiş pişmiş domates mezesi harikaydı.

Adana kebaplarını kuzu etinden ve sinirleri alınmış kaburgadan zırhta çekerek yapıyor ki bu da Adana’nın lezzetini bir anda ikiye katlıyor. Hem lezzet çok yukarıya çıkıyor hem de biraz daha doğal yağlı bir et olduğu için damağınızda bıraktığı tat çok daha uzun süre kalıcı oluyor.

Şalgam seven de sevmeyen de Ciğerci Memet Usta ‘da şalgam denemeli, açık şalgam veriyorlar ve yöresel olan bu lezzeti tadabileceğiniz en iyi yerlerden birisi burası.

Son olarak mekan salaş, oturma alanlarınız genelde büyük saat civarındaki yol, masalar ve sandalyeler ahşap ama muhabbet güzel, yemekler güzel, lezzetler güzel.

[yasr_multiset setid=0].

Bir Cevap Yazın