Vakıflar Börekçisi Rıza

Kategori: Adana | 0

Adana Börek konusunda inanılmaz yol kat etti ve Türkiye markası haline gelmiş, bu işi fabrikasyona dökmüş bir çok firmaya sahip. Fakat bu firmaların tam aksine, özünü koruyan, küçük bir alanda el açması hamur ile harika lezzette börekler yapan bir yer var burası Vakıflar Börekçisi Rıza.

Bildiğimiz su börekleri gibi değil daha büyük tepside daha kat kat ve çevrilerek çok zor bir hazırlanışı ve pişirimi var. Bol peynirlisini ve kıymalısını denediğimiz Börekçi Rıza’da özellikle Peynirli börek coğrafyanın en iyilerinden. Vakıflar Börekçisi Rıza, akşam saatlerinde başlayıp sabah saatlerinde tekrar kapatan bir gece sokak lezzeti. Mutlaka denemelisiniz.

Mekana giriş ve sokakların darlığı sizlere tuhaf gelebilir. Sıcak Adana insanları sizi karşılıyor ve o korkuyu üzerinizden atıyorsunuz. Burası gece boyunca bölgede bulunan bir çok mekana sipariş götürüyor ve sabah saatlerinde böreği bitirip kapatıyor. Vakıflar Börekçisi Rıza tam bir aile işletmesi. Herkes işinin başında ve herkes bir işin ucundan tutmuş durumda. Böylesine mekanlar bizlerin en sevdiği yerler.

Mekan Akşam 19:00 ile Sabah 04:30 arasında açık ve Cumartesi Günleri kapalı.

Adres: Alidede Mahallesi, 29009. Sk. No:13, 01020 Seyhan/Adana

Mekan
Fiyat/Kalite
Lezzet
Ulaşım
Hizmet
Ortalama
.

Bir Cevap Yazın